sobota, 15 lutego 2014

Ciasto drożdżowe z jabłkami!

Ostatnio mamy trochę więcej czasu, dlatego robimy to co najbardziej lubimy- pieczemyyy :) Nic wymyślnego i trudnego, proste ciasto drożdżowe, które zapewne każdy lubi. Smakuje idealnie ze szklanką kakao.

Składniki
- 500g mąki
- 40g drożdży
- 120g cukru
- 1 szklanka letniego mleka ( 250ml )
- 1 cukier waniliowy
- ok. 100g roztopionego masła
-1 jajko
- 3 jabłka
- szczypta soli

 Kruszonka: 
-100g mąki
- 50g cukru
- 50g masła
-szczypta soli

Sposób przygotowania

W pierwszej kolejności mieszamy drożdże z łyżeczką cukru i 100ml mleka. Odstawiamy na ok. 15 minut, przykrywamy ściereczką.
150ml mleka mieszamy z masłem. Teraz cukier, mąkę, sól, cukier i jajko mieszamy w misce. Powoli wlewamy nasze mleko z masłem i dodajemy drożdże. Teraz należy wyrobić ciasto. Najpierw drewnianą łyżką, później ręką. Gdyby ciasto było zbyt lepkie podsypcie je mąką. Miskę z ciastem przykrywamy ściereczką i odstawiamy, aby wyrosło na ok. 1,5 godz. Kiedy już podwoi swoją objętość, przekładamy ciasto do formu. Pokrojone w ósemki jabłka układamy na wierzchu i posypujemy kruszonką. Pieczemy w temperaturze 200 stopni przez ok. 35minut. 

E.O.

1 komentarz:

  1. Cześć:) Super blog i niesamowite przepisy:) Na pewno będę z nich korzystała :)zapraszam do mnie http://agaslodziak.blogspot.com do obserwowania i komentowania :) Pozdrawiam cieplutko :) Aga
    PS obserwujemy? :)

    OdpowiedzUsuń